Anasayfa | Sepetim | Müşteri Hizmetleri | Hakkımızda | Görüşleriniz | Diğer Ürünlerimiz | İletişim | Site Haritası

Çiçek Dünyası Dergisi ile röportajımız-kasım 2008

 

 

 

 

 

 

AMBALAJ VE ÇİÇEK SEKTÖRÜNÜN LİDERİ

 

Ambalaj ve Çiçek Sektörünün Ege Bölgesi’ndeki kurucusu olan ve sektörün lideri konumunda bulunan Basri Ambalaj Ltd. Şirketinin başarı hikâyesini Çiçek Dünyası dergisine anlatan Basri Başalp, “Ambalaj ve Çiçek sektörünün Ege Bölgesi’ndeki ilk firmalardan biri olan Basri Ambalaj Ltd. Şirketi 1978’de İzmir’de faaliyete başlamıştır. Firmamız her geçen sene kendini yenileyerek, gerek yurtiçi gerekse yurtdışı taleplerine cevap verecek konuma gelmiştir”.

 

Basri Başalp, “ Firmamız, bu sektörde 30 senedir canlı çiçeğin üretim ve ithalatı, yapay çiçek ve dekorasyon malzemelerinin ithalatı-ihracatı, çiçekçi ambalaj malzemeleri imalatı gibi pek çok ürünün toptan ve perakende satışlarının bütün evrelerinde faaliyet göstermektedir. Sık sık yurtdışı fuarlarına katılarak ülkemiz dekorasyon ve çiçek sektörüne farklı kalite ve çeşitlerde ürünler sunmaktayız. Böylece hem sahip olduğumuz pazarın büyüme ve gelişmesini sağlamakta hem de müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için farklı markalar ile hedeflerimizi gerçekleştirmeye devam etmekteyiz. Bu markalar, Basri Limited Şirketi çatısı altında; EGESERA “yapay çiçek&dekorasyon ürünleri”, NATUREL “çiçek süngeri ve galvaniz ürünleri”, FLORALP “ithal çiçek süngeri” markalarından oluşmaktadır” dedi.

 

Egesera’nın, şu anda faaliyet gösterdiğimiz Çınarlı’daki mağazamızda 20 Ocak 2000 tarihinde hizmete başladığını belirten Basri Başalp, “En büyük amacımız, İzmir ve Ege Bölgesi’ndeki müşterilerimize dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi dekorasyon malzemeleri, hediyelik eşya, yapay çiçek ve saksı bitkilerinin bir arada bulunduğu bir çiçek market olarak faaliyet göstermektir” dedi. Basri Başalp, “Bu amacımızın büyük bir kısmını yerine getirerek sektörde iyi bir örnek ve önder olduğumuzu düşünüyoruz. Egesera, değişen tüketim alışkanlıkları ve müşteri talepleri doğrultusunda kuruldu ve şu an İzmir de iyi bilinen bir marka haline geldi. Müşterilerimiz buraya geldikleri zaman birçok çeşit hakkında fikir sahibi olabiliyor, hem de kendileri dekorasyon anlamında istediklerini oluşturabiliyorlar. Bu da bizim farkımızı ortaya çıkartıyor” dedi.

 

Diğer markalardan da bahseden Basri Başalp, “Şu anda firmamız, NATUREL Çiçek Süngeri imalatı ile sektör açısından önemli bir sarf malzemesinin imalatını gerçekleştirmeye devam etmektedir. Naturel Çiçek Süngeri’nin tüm Türkiye’ye dağıtımını yapmaktayız. Ayrıca çiçek süngerinde dünya kalitesini FLORALP tescilli markamız adı altında ithal ederek ürünümüzü yine bu sektöre kazandırdığımızı düşünüyoruz” dedi.

 

AVRUPA ÜLKELERİNE İHRACAT

 

 

Başalp, “Diğer firmamız olan NATUREL GALVANİZ LTD.  ile yine dünyanın pek çok ülkesindeki çiçekçi ve dekoratörlere galvanizli metalden imal ettiğimiz çiçekçi vazoları, sulama kapları, çiçek saksıları ve dekorasyon ürünleri ihraç etmekteyiz. Bu ürünler ağırlıklı olarak ihraç ediliyor olsa da iç piyasada da büyük marketlerde ürünlerimizi görebilirsiniz” dedi.

 

Zenginleştirdikleri ürün çeşitleriyle İstanbul’da  da aktif bir şekilde dekorasyon ve çiçek sektörüne hizmet etmeyi amaçladıklarını belirten Başalp, sözlerini şöyle tamamladı, “Bu markalarımız ile zenginleştirdiğimiz ürün çeşidimizi 2008 yılında İstanbul’da  bir şube açarak amaçlarımızdan birini daha gerçekleştirdik. Bundan sonra İzmir ve İstanbul olarak daha aktif bir şekilde dekorasyon ve çiçek sektörüne hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Bu amacımızla birlikte sektörde şirketimin faaliyetinin devamını şu ana kadar tek başıma bundan sonra da inşallah çocuklarım ile birlikte devam ettirmeyi istiyorum. Bu işleri onlara bırakmak en büyük arzum. Biliyorum ki, onlar bu sektöre benden sonra daha fazla bilgi ve daha çok emek ile katkı sağlayacak ve kazançlarını yine bu sektörden sağlayacaklardır. Bu sektöre emeği geçen ve bu dergiyi sektörümüze kazandıran tüm dostlara teşekkür ederim.”

 

Basri BAŞALP

 

 


FLORALP ÇİÇEK SÜNGERİ-florist foam-GELDİ!!
30.5.2011
Basri Plastik 2011 Sonbahar-Kış Sezon İthalatları
13.1.2011
Mini bebek çeşitlerimiz hizmetinizde..
7.6.2010
Mağazamızdaki markalar
30.9.2009
Çiçekçi ambalaj malzemeleri çeşitlerimiz yenilendi..!
30.9.2009
BASRİ PLASTİK -GARLAND İTHALATIMIZ GELMİŞTİR.
30.9.2009
YILBAŞI MALZEMELERİ
30.9.2009
BASRİ PLASTİK TOPTAN SATIŞ İSTANBUL ŞUBESİ HİZMETİNİZDEDİR...
30.9.2009
DEKORATİF KELEBEK ÇEŞİTLERİMİZ GELMİŞTİR.
30.9.2009
Egesera Çiçek Market-İZMİR ÇİÇEK AÇIYOR
30.9.2009
Dekoratif Metraj Zincir İthalatımız
10.4.2009
Çiçek ambalaj malzemeleri
10.4.2009
Çiçek Dünyası Dergisi ile röportajımız-kasım 2008
6.11.2008
6.SÜS BİTKİLERİ, SERACILIK VEPEYZAJ DONATILARI FUARI
21.3.2008
ORKİDE TÜPÜ
6.2.2008
İÇ MEKAN DEKORASYON
9.1.2008
Egesera da binbir renk hediyelik ürünler
9.1.2008
Naturel Galvaniz-yeni dekoratif ürünlerimiz
9.1.2008

 

 

 

 

© 2019
basriflower.com

BASRİ DEKORASYON VE DIŞ TİCARET LTD.ŞTİ.-EGESERA ÇİÇEK MARKET
info@basriflower.com / info@egesera.com

+